HPE
Hewlett Packard Enterprise (E7Y70A) 3PAR 8000 2-PT 10GB ETH ADAPTER
- SKU:
- E7Y70A
- MPN:
- E7Y70A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 3PAR StoreServ 8000 2-port 10Gb Ethernet Adapter |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | 10Gigabit Ethernet Card |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface: | PCI Express |
| Total Number of Ports: | 2 |
| I/O Expansions | |
| Expansion Slot Type: | SFP+ |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Network & Communication | |
| Network Technology: | 10GBase-SR |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 57.2 mm |
| Width: | 190.5 mm |
| Depth: | 241.3 mm |
| Weight (Approximate): | 680.4 g |
| Miscellaneous | |
| Device Supported: | Server |
| Environmentally Friendly: | Yes |