HPE
Hewlett Packard Enterprise (P9S21A) G2 MTRD/SWTD 3P 14.4KVA/C13 NA/J PDU
- SKU:
- P9S21A
- MPN:
- P9S21A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | P9S21A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 24-Outlet PDU |
| Product Type: | PDU |
| Technical Information | |
| Protection Type: | Overload Protection |
| Power Description | |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Input Current: | 40 A |
| Management | |
| Management: |
|
| Physical Characteristics | |
| Mounting Orientation: | Vertical |
| Mount Type: | Rack-mountable |
| Rack Height: | 0U |
| Height: | 1750.1 mm |
| Width: | 50.8 mm |
| Depth: | 76.2 mm |
| Weight (Approximate): | 11.43 kg |