HPE
HPE (BB929A) STOREONCE 16GB FIBRE CHANNEL CARD
- SKU:
- BB929A
- MPN:
- BB929A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | BB929A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Line: | StoreOnce |
| Product Name: | StoreOnce 16Gb Fibre Channel Card |
| Product Type: | Fibre Channel Host Bus Adapter |
| Media & Performance | |
| Data Transfer Rate: | 16 Gbit/s |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 58.4 mm |
| Width: | 246.3 mm |
| Depth: | 215.9 mm |
| Weight (Approximate): | 1.36 kg |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: |
|