HPE
HPE (H6J74A) 11842 1200MM NETWORK SHOCK RACK
- SKU:
- H6J74A
- MPN:
- H6J74A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | H6J74A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 11842 1200mm Network Shock Rack |
| Product Type: | Rack Cabinet |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity: | 1133.98 kg |
| Static/Stationary Weight Capacity: | 1360.78 kg |
| Height: | 2006.1 mm |
| Width: | 797.1 mm |
| Depth: | 1260.1 mm |
| Weight (Approximate): | 169.19 kg |
| Rack Depth: | 1200 mm |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |