HPE
HPE (JH186A) HP 5930-4SLT FRONT-TO-BACK FAN TRAY
- SKU:
- JH186A
- MPN:
- JH186A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JH186A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 5930-4Slot Front (Port Side) to Back (Power Side) Airflow Fan Tray |
| Marketing Information: | Front (port side) to back (power side) airflow fan tray for the HP FlexFabric 5930 4-slot Switch |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Fan Tray |
| Technical Information | |
| Number of Fans: | 2 |
| Air Discharge Pattern: | Front to Back |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: |
|
| Height: | 86.4 mm |
| Width: | 86.4 mm |
| Depth: | 208.3 mm |
| Weight (Approximate): | 911.7 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | HP FlexFabric 5930 4-Slot Switch |