HPE
HPE (JH389A) HPE X712 BCK(PWR)-FRT(PRT) HV2FAN TRAY
- SKU:
- JH389A
- MPN:
- JH389A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JH389A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Model: | X712 |
| Product Name: | X712 Back (Power Side) to Front (Port Side) Airflow High Volume 2 Fan Tray |
| Marketing Information: | Back (power side) to Front (port side) airflow high volume fan tray for selected HPE products |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Fan Tray |
| Technical Information | |
| Number of Fans: | 2 |
| Air Discharge Pattern: | Back to Front |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 40.6 mm |
| Width: | 43.2 mm |
| Depth: | 119.4 mm |
| Weight (Approximate): | 181.4 g |