HPE
HPE (P28219-B21) SY 64GB 4RX4 PC4-2933Y-L SMART KIT
- SKU:
- P28219-B21
- MPN:
- P28219B21
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | P28219-B21 |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Line: | SmartMemory |
| Product Name: | SmartMemory 64GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Type: | RAM Module |
| Technical Information | |
| Memory Size: | 64 GB |
| Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Number of Modules: | 1 x 64GB |
| Memory Speed: | 2933 MHz |
| Memory Standard: | DDR4-2933/PC4-23466 |
| CAS Latency: | CL21 |
| Physical Characteristics | |
| Thickness: | 19.1 mm |
| Width: | 88.9 mm |
| Length: | 190.5 mm |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Certification: | RoHS |