HPE
HPE (P58236-B21) HPE 480GB SATA RI SFF BC SED 5400P SSD
- SKU:
- P58236-B21
- MPN:
- P58236B21
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | P58236-B21 |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Series: | 5400P |
| Product Name: | 480GB SATA RI SFF BC SED 5400P SSD |
| Product Type: | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity: | 480 GB |
| Drive Performance | |
| Endurance Type: | Read Intensive |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN: | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface: | SATA |
| Drive Interface Standard: | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type: | Internal |
| Form Factor: | 2.5" |
| Drive Carrier: | Yes |