HPE
HPE (R9F93A) HPE DC 25G SFP28 to SFP28 5m DAC
- SKU:
- R9F93A
- MPN:
- R9F93A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
- Shipping:
- Calculated at Checkout
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | R9F93A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 25G SFP28 to SFP28 5m Direct Attach Copper Cable |
| Product Type: | Network Cable |
| Technical Information | |
| Cable Type: | Fibre Optic |
| Cable Length: | 5 m |
| Connector Type on First End: | SFP28 Network |
| Connector on First End Details: | 1 x SFP28 Network |
| Connector Type on Second End: | SFP28 Network |
| Connector on Second End Details: | 1 x SFP28 Network |
| Device Supported: | Network Device |
| Data Transfer Rate: | 25 Gbit/s |
| Features: | AOC Technology |
| Physical Characteristics | |
| Product Material: | Copper |
| Weight (Approximate): | 181.4 g |